Tag: Џејмс Харден

Џејмс Харден ќе игра за САД на Олимписките игри

Најдобриот стрелец во НБА лигата, Џејмс Харден најави дека ќе настапи на олимпискиот турнир во Токио следната година.Бекот на Хјустон рокетс со Стеф Кари...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот