Tag: Џејсон Батон

Батон најави заминување од Формула 1

Британскиот возач Џејсон Батон, светскиот шампион од 2009 година, најави дека се повлекува од Формула 1 послеГолемата награда на Абу даби во недела,...

Форматот на трките во Ф1 пред ремонт?

Последните години се водат полемики за форматот на Формула 1 и како да се привлечат млади гледачи.Поранешниот светски шампион, возачот на Мекларен, Џејсон...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот