Tag: џихадист

Напаѓачот од Париз е чеченски џихадист?

Француските власти го идентификуваа напаѓачот што завчера во центарот на Париз со нож уби едно лица, а рани уште четири други. Станува збор за...

Облечен како џихадист покажал колку е „безбедна“ границата

На социјалните мрежи се појави видео снимка на која се гледа како еден маж облечен како борец на Исламска држава без проблеми ја минува...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот