Tag: Џиџи Буфон

Јувентус 14 пат триумфираше во Купот на Италија

Фудбалерите не Јувентус го освоија Купот на Италија откако во финалето ја совладаа екипата на Аталанта со 2:1.Головите за „Старата дама“ ги постигнаа шведскиот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот