Tag: Џон Ернст

Трамп: Прес-секретарот на Белата куќа е глуп

Избраниот американски претседател Доналд Трамп ја критикуваше работата на актуелниот прес-секретар на Белата куќа, Џош Ернст.„Џош Ернст е глупо момче. Не знам дали разговара...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот