Tag: Џон Мекинро

Џон Мекинро му се поклони на Ѓоковиќ

Легендарниот Џон Мекинро го пофали српскиот тенисер и неговото издание на Вимблдон во првите две кола. Коментарот е дека тоа е едно течно, беспрекорно...

Мекинро за Ѓоковиќ: Љубовта и мирот му го уништуваат убиствениот инстикт

Легендарниот американски тенисер Џон Мекинро смета дека шпанскиот гуру Пепе Имас лошо влијаел на Новак Ѓоковиќ.„Од емоционална гледна точка, можеби почуствувал дека сака да...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот