Tag: Џорџ Мајкл

Експонати на Џорџ Мајкл продадени за 9,3 милиони фунти

Уметнички експонати од современи автори, кои ги поседувал починатиот поп пејач Џорџ Мајкл, на неодамна одржана аукција се продадени за неверојатни 9,3 милиони фунти.Колекцијата...

Почина Џорџ Мајл

Легендарниот пеач Џорџ мајкл почина во 53 година, пренесе Би-Би-Си.Како што наведе агентот на славниот музичар, Мајкл починал „мирно во својот дом“ не наведувајќи...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот