Tag: Џулијан Асанж

Асанж може да се самоубие ако биде испорачан, предупредува одбраната

Одбраната на Џулијан Асанж предупреди дека ризикот од самоубиство на основачот на Викиликс ако тој и биде испорачан на Америка, и покрај гаранциите на...

Памела во „шема“ со Асанж?

Актерката Памела Андерсон го посети основачот на „Викиликс“ Џулијан Асанж во Лондон, петти пат од ноември лани до сега.Почнала да го посетува, наводно, за...

Сајбер војна меѓу Русија и Америка

„Русија ги хакираше изборите во САД!“, „Шпиони на ЦИА крадат информации од Кремљ!“, „Русија соработува со Викиликс“, „НСА ја шпионира германската канцеларка Ангела Меркел“...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот