Tag: 10 јануари

Германија ги продолжи ограничувањата поради пандемијата до 10 јануари

Германската канцеларка Ангела Меркел и лидерите на федералните држави одлучија до јануари да ги продолжат ограничувањата воведени поради пандемијата на Ковид-19.Меркел рече дека Германија е сè уште многу далеку од својата цел, а тоа е бројот на заразени...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот