Tag: 13 мртви

Најмалку 13 мртви во експлозија на цистерна со гас во Мексико

Најмалку 13 лица загинаа при експлозија на двојна цистерна со гас, која се запали откако се преврте на автопат во западно Мексико, соопштија властите.Загинаа...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот