Tag: 170 милиони долари

Мареј продолжува во Денвер за 170 милиони долари

Џамал Мареј ќе потпише нов петгодишен договор со Денвер тежок 170 милиони долари.22-годишниот канадски кошаркар минатата сезона одигра 75 натпревари во основниот дел стигнувајќи...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот