Tag: „3×3“ баскет лига

Принцот Чарлс стана крал на Обединетото Кралство по смртта на кралицата...

Кралицата Елизабета Втора почина на 96-годишна возраст, што значи дека принцот Чарлс официјално е крал Чарлс.И покрај фактот дека крунисувањето на кралот Чарлс нема...

Утре почнува зимската „3×3“ баскет лига

Премиерното издание на зимската „3×3“ баскет лига официјално почнува утре, во организација на Македонската кошаркарска федерација (КФСМ) и Здружението 3×3 Macedonia“.Првиот од предвидените четири квалификациски,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот