Tag: 60.000 смртни случаи

Во Шпанија над 60.000 смртни случаи од Ковид-19 од почетокот на...

–   Повеќе од 60.000 луѓе починаа од коронавирусот во Шпанија од почетокот на пандемијата, покажуваат податоците на шпанското Министерство за здравство.Уште 565 смртни случаи од...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот