Tag: 704 прекршоци

Во изминатото деноноќие регистрирани 704 прекршоци за неносење маски

– Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, регистрирани се 704 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот