Tag: 85 години

Папата Франциск полни 85 години

Папата Франциск денеска полни 85 години, поради што добива честитки од целиот свет.Поглаварот на Римокатоличката црква, италијанскиот имигрант со аргентинско потекло Хорхе Марио Бергољо...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот