Арсенал може да го пушти Лаказет во Јувентус во замена за Даглас Коста

Фудбалерот на Арсенал, Александар Лаказет може да ја продолжи кариерата во Италија, пренесува „Football Italia“.

Според изворот, 29-годишниот Французин може да се пресели во Јувентус, лондонскиот клуб е заинтересиран да го размени за напаѓачот Даглас Коста.

Претходно беше објавено дека Арсенал е подготвен да се раздели со играчот за 35 милиони евра.

Минатата сезона Лаказет одигра 39 натпревари на сите турнири, во кои постигна 12 голови и направи четири асистенции.