ВО ФОКУСОТ

Во текот на ноќта беше задржано примирјето во Појасот Газа, Израел...

Примирјето меѓу Израел и Исламскиот џихад, што стапи на сила доцна синоќа, траеше во текот на ноќта, а израелската армија утринава објави дека ќе...

СВЕТ

Глобално пад на новозаболени од КОВИД-19, стабилна состојба и во Северна...

По летниот пораст, сега се бележи тренд на опаѓање на новозаболени од КОВИД-19 на светско ниво. Според неделната статистика на Ворлдметерс во изминатите седум...

СЛЕДЕТЕ НЕ НА FACEBOOK

3,904FansLike

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот

КОМЕНТАРИ

Фото Галерија