ВО ФОКУСОТ

Потврден 21 нов случај со Ковид 19, вкупно дијагностицирани 1.999, оздравени...

Институтот за јавно здравје денеска регистрира 17 оздравени пациенти и тоа во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и Берово-1. Во изминатото...

СВЕТ

Сончево со мала облачност, попладне дожд

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд....

СЛЕДЕТЕ НЕ НА FACEBOOK

3,904FansLike

Соновникот не е „по мерка“ на Груевски

Рио Гранде некогаш беше граница помеѓу полициската потера во Тексас и слободата во Мексико. Тексашките ренџери не им можеле ништо на бегалците кои ќе...

Избор на уредникот

КОМЕНТАРИ

Фото Галерија