Виртуелна средба на Џафери со Бергман и Броз од Советот на Европа

LinkSense.mk

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска ќе оствари видео-средба со претставници на Конгресот на локални и регионални власти на Советот на Европа.

Џафери, како што информира собраниската прес-служба, ќе има видеосредба со Харалд Бергман од Холандија и Зденек Броз од Чешка.