ВМФЛ: Брегалница и Скопје есенски прваци

Брегалница со победа во источната, а Скопје со реми во западнатна група ги заверија денеска есенските титули пред зимската пауза во Втората македонската фудбалска лига (ВМФЛ).

Штипскиот прволигаш немаше проблеми попалднево на гостувањето кај Слога и триумфираше со 3′1, додека Скопје одигра без голови на гостувањето кај Велешта.

Втора лига – Исток (16. коло)

Кит Го – Плачковица 5:1

Победа – Тиквеш 0:0

Слога Виница Брегалница 1:3

Росоман – Осогово 0:0

Каменица Саса – Кожуф 3:1

Табела: Брегалница 42, Тиквеш 35, Кожув 25, Кит Го 22, Слога 20, Каменица

Саса 20, Осогово 17, Победа 14, Плачковица 11, Росоман 9.

Втора лига – Запад (16. коло)

Велешта – Скопје 0:0

Кораб – Дрита 2:3

Гостивар – Велазерими 1:0

Охрид – Кадино 2:1

Тетекс – Вардар Форино (недела 13 часот).

Табела: Скопје 37, Велешта 30, Охрид 28, Гостивар 27, Кораб 24, Велазерими 22, Кадино 15, Вардар Форино 13 (-1), Дрита 10, Тетекс 10 (-1).