Гаши: Топката е во Собранието

„Претседателот Иванов, топката ја префрли во Собранието. Кој има мнозинство тој нека направи влада“, рече Африм Гаши од Движењето БЕСА, по средбата со шефот на државата.

Од партијата најавија дека својот став подетално ќе го образложат во соопштение.