Денеска сончево време и слаб ветер

LinkSense.mk

Денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 17 степени.

Во Скопје сончево и тивко и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Минималната температура ќе се движи во интервал од -4 до 1°C.