Заев и Гаши утре на разговори околу новото мнозинство

LinkSense.mk

Премиерот Зоран Заев потврди дека утре ќе се сретне со претседателот на Алтернатива, Африм Гаши.

Средбата ќе се одржи во 15:30 часот во Клубот на пратеници.

На средбата, како што беше досега истакнато, ќе се разговара за евентуалното вклучување на Алтернативата во Владата.