Заев: Татковината ќе ја биде

LinkSense.mk

По маратонската лидерска која заврши без договор за референдумот, премиерот Зоран Заев утрово преку Фејсбук порача дека „Татковината ќе ја биде“.

„Татковината ќе ја биде. Македонија ќе стане членка на ЕУ и НАТО. Вечно ќе бидеме Македонци и вечно ќе зборуваме македонски јазик“, порача Заев.