Изјава на Заев и Николов по изборите во Штип (ВО ЖИВО)

(ВО ЖИВО) Изјава на премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев, генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, и Сашко Николов, кандидат за градоначалник на општина Штип, по денешните избори за градоначалник на Штип.