Изјава на Русковска по поднесената жалба (во живо)

LinkSense.mk

Изјава на Русковска по поднесената жалба. Обвинителката Вилма Русковска денеска ќе ја обжали одлуката за нејзината суспензија до Советот на јавни обвинители.

ИЗВОР/ВИДЕО: МИА