Казни за 306 лица за неносење маска во изминатото деноноќие

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.