Крос го забележа јубилејниот 200. настап за Реал во Ла Лига

Фудбалерот за врска на Реал Мадрид, Тони Крос, синоќа прослави јубилеј. Тој го одигра 200. Натпревар за Реал Мадрид во шпанската Ла Лига.

Реал го доби мечот со Гранда со 2:0.

Крос од вкупно 200 натпревари за „кралскиот клуб“ во почетниот состав бил на 190.

Од германските фудбалери, само Ули Штилике има повеќе натпревари за Реал – 212.