Меј до Пендаровски: Се надевам на уште поблиска соработка меѓу Лондон и Скопје

Британската премиерка Тереза Меј му го честиташе на Стево Пендаровски преземањето на должноста претседател на Република Сееверна Македонија.

„Честитки за вашата инаугурација како претседател на Северна Македонија. Јас бев сведок на силната врска помеѓу Северна Македонија и Велика Британија за време на мојата посета минатата година и се надевам на уште поблиска соработка меѓу нашите земји, напишта на Твитер, Терза Меј во честитката до Пендаровски.