Мицкоски го пофали Филипче за вакцините за Ковид-19 и бара да каже што точно е договорено

– За пофалба е сечиј труд, што поскоро да се дојде до вакцината за Ковид-19 за што повеќе македонски граѓани, дури и преку помош од соседите, објави денеска на својот фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Само, посочува Мицкоски, би сакал да го прашам Венко Филипче што точно е договорено.

Kога и колку вакцини можеме да очекуваме, за да може да се направи детален план?, напиша Мицкоски.