Нови дојави за бомби во две училишта во Скопје

LinkSense.mk

Нови дојави за поставени бомби денеска има во две училишта во Скопје.

Според информации на МИА, едно од училиштата е гимназијата „Јосип Броз Тито“.

Од Министерството за внатрешни работи за МИА информираа дека се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата и во тек се антитерористички проверки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

 

 

ФОТО: МИА