Нов земјотрес во Македонија

LinkSense.mk

Битолчани утрово повторно ги стресе земјотрес во 03: 40 часот.

Информациите на ЕМСЦ велат дека  истиот бил со интензитет од 2.8 степени по Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот инаку бил во соседна Грција и градот Лерин каде пред неколку дена беше почувствуван силен земјотрес кој го почувствуваа и граѓаните на Скопје и околните градови.