Озил оди во Фенерахче

Триесетгодишниот фудбалер на лондонски Арсенал, Месут Озил, наскоро повеќе од сигурно е дека ќе замие од клубот, со оглед на тоа дека тренерот Унаи Емери не смета на него, а пред да биде продаден, би можел да биде даден на позајмица во турски Фенербахче.

Турскиот гигант ги почна преговорите со „топчиите“ за ангажман на играчот за врска, па некогашниот германски репрезентативец може веќе во јануари да замине за Истанбул.