ОН: Бројот на жртвите од самоубиствениот напад во Кабул се искачи на 43

LinkSense.mk

Бројот на загинати во самоубиствениот напад врз образовен центар во Кабул се искачи на најмалку 43, објави денеска Мисијата на ОН за помош во Авганистан.

Бројот на загинати во самоубиствениот напад врз образовен центар во Кабул се искачи на најмалку 43, објави денеска Мисијата на ОН за помош во Авганистан.

Се уште никој нема преземено одговорност за нападот.

Според талибанските власти загинале 25 лица, а 33 се повредени.