Претрес во Лисиче, пронајдени украдени предмети, приведен крадец

LinkSense.mk

Денеска д страна на полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Гази Баба при Секторот за внатрешни работи Скопје лишен е од слобода М.Б.(33) од Скопје.

При претрес на неговиот дом на подрачјето на Лисиче, извршен по добиена наредба од Кривичен суд Скопје, пронајдени се поголем број на предмети кои потекнуваат од кривично дело кражба, извршена во периодот од 05 до 28.02.2022 во деловен субјект лоциран на подрачјето на Илинден.

Тој е приведен во полициска станица и при извршениот службен разговор го признал делото и појаснил дека украдените производи ги нудел на продажба преку социјалните мрежи.

По комплетирање на службениот материјал против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.