Руските војници ќе извршат напад врз инфраструктура на украинските безбедносни служби во Киев, ги повикаа жителите да се евакуираат

LinkSense.mk

Руските војници ќе извршат напад врз инфраструктура на украинските безбедносни служби во Киев и ги повикаа жителите кои живеат во близина на тие објекти да се евакуираат, соопшти руското Министерството за одбрана.

„Ги повикуваме, жителите на Киев кои живеат во близина на релејните станици да ги напуштат своите домови , рече портпаролот на Министерството за одбрана, Игор Конашенков.

 

МИА