Сончево и топло, освежување од среда

LinkSense.mk

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 20, а максималната ќе достигне од 30 до 36 степена. УВ=8

Во Скопје сончево со мала локална облачност и со слаб претежно јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 35 степени.

И во вторник ќе се задржи стабилно време со благ пораст на дневната температура. Во среда и четврток повторно се очекува нестабилност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.