ТРАГЕДИЈА ВО СТРУМИЦА: Во пожар загина едно лице

LinkSense.mk

Едно лице загуби животот во пожар што избувнал синоќа петнаесетина минути по 20 часот во куќа на улица „Пиринска” број 26 во Струмица.

Екипи на јавното обвинителство и на полицијата утринава вршат увид на местото на пожарот.

Засега не се непознати причините што довеле до трагедијата.

Според информациите од струмичката противпожарна единица, загинатиот во пожарот е член на семејството кое живеело во куќата.

„Пожарот е пријавен во 20.16 часот, а во гаснењето учествуваа три возила и 9 пожарникари. Огнот е локализиран за еден час, но, за жал, во него има загинато едно лице“, информира командирот на противпожарната единица, Александар Гудев.