Тухел ќе добие нов договор од Челзи

Тренерот на Челзи, Томас Тухел, може да го продолжи договорот со клубот. Според новинарот Фабрицио Романо, управата на клубот има намера да му понуди на германскиот фудбалски специјалист долгорочен договор по победата над Манчестер
сити во финалето на Лигата на шампионите.

Тековниот договор на Тухел важи до 30 јуни 2022 година. Тој го презеде Челзи во јануари 2021 година.

Исто така, договорот ќе го му биде продолжен и на дефанзивецот Тијаго
Силва.

 

 

(Фото: МИА)