Хрватска – Аргентина 1:1 после првиот ден

После првиот ден од финалето на Дејвис купот меѓу Хрватска и Аргентина во Загреб резултатот е 1:1.

cilic-hrvatska-2

Марин Чилиќ и донесе водство на Хрватска со победата над Федерик Делбонис со 3:2.

Аргентинците изедначија благодарејќи на Хуан Мартин Дел Потро кој со ист резултат го совлада Иво Карловиќ.

del-potro-argentina

Денес на програмата е мечот во двојки.

Диего Марадона, еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, присуствуваше со неговата девојка Олива Роки во загребската Арена на мечот меѓу Марин Чилиќ и Фредерик Делбонис
Диего Марадона, еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, присуствуваше со неговата девојка Олива Роки во загребската Арена на мечот меѓу Марин Чилиќ и Фредерик Делбонис