Ципрас до Заев: Честитки пријателе!

LinkSense.mk

 

Грчкиот премиер Алексис Ципрас на својот профил на  Твитер му честиташе на својот македонскиот колега Зоран Заев за обезбедената поддршка за спроведување на Договорот од Преспа во Собранието.

Честитки, пријателе мој, Зоран Заев! Вечерашново гласање е голем чекор кон нашиот заеднички успех. Мошне важен чекор кон мирна и просперитетна иднина за нашите народи!”, напиша Ципрас.