Џулија Робертс направи Инстаграм

LinkSense.mk

Џулија Робертс ја направи својата прва објава на социјалните мрежи преку Инстаграм.

Оскаровката на првата објавена фотографија седи на трева и носи шорцеви и црна маица со натпис „love“.

Под фотографијата Робертс напиша само „Hello“.

Инаку, убавата актерка позната по улогата во „Pretty woman“ не користи ни Твитер ни Фејсбук.