323 санкции за брзо возење на територија на цела држава

LinkSense.mk

Во текот на вчерашниот ден во рамки на спроведената зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, санкционирани се 323 возачи.

Од нив, 27 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, соопштија денеска од МВР.

Најголем број од санкциите се изречени на територија на СВР Штип 60, а потоа на територија на СВР Битола 49, на територија на СВР Скопје 46…