Во војната во Украина загинаа 121 дете, тврди обвинителството

LinkSense.mk

Во војната во Украина досега се убиени 121 дете, соопшти денеска Канцеларијата на државниот обвинител на Украина.

ако што соопшти обвинителството на Телеграм, повредени се 167 деца.

Засега нема независна потврда за тие наводи на украинското Обвинителство.