ВО ЖИВО: Прес-конференција на премиерот Спасовски и еврокомесарот Вархеји

„Прес-конференција на претседателот на Владата, Оливер Спасовски и европскиот комесар за соседска политика и преговори за проширување Оливер Вархеји.