Во изминатото деноноќие 390 прекршоци за неносење заштитна маска

– За неносење лична заштита на лице се регистрирани 390 прекршоци во текот на изминатото деноноќие (3-4 август) на територијата на  целата држава.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со КОВИД-19.