Во Скопје санкционирани148 возачи, 33 за брзо возење

LinkSense.mk

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (16.11.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 148 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 33 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, четири мерки за минување на возила на црвено светло, 57 мерки за прекршоци што ги чинат пешаците, три за возење под дејство на алкохол, 26 мерки за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.