Времето се менува – УХМР најавува пад на температурите

LinkSense.mk

Продолжува периодот на стабилно и суво време, освен во четврток, кога во западните делови ќе има локален слаб дожд.

По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Дневната температура ќе биде во постепено благо опаѓање.