Деле Али е летна „бомба“ на Реал

Талентираниот офанзивен играч на Тотенхем, Деле Али би требало да биде летна „бомба“ на Реал Мадрид.

Британските медиуми истакнуваат дека англискиот репрезентативец е по вкус на Зинедин Зидан и дека после Лука Модриќ и Герет Бејл би можел да стане трети фудбалер од Тотенхем во десот на „кралскиот клуб“.