Денеска посвежо време

LinkSense.mk

Времето денеска ќе биде посвежо, во претпладневните часови со услови за локален пороен дожд и појава на ретки грмежи. Повремено ќе дува умерен ветер. Минималната температура ќе биде 10, а максималната 35 степени.

Во Скопје слично време со температура од 16 до 32 степена.

Од утре, особено во среда и петок, се очекува променливо време со услови за повремен локален дожд претежно во планините.

До средината на неделата утринските и дневните температури ќе опаднат за околу четири до седум степени и до викендот ќе се задржи посвежо.