Дизелот поевтинува за 1,5 денари, цената на бензините иста

LinkSense.mk

Дизелот поевтинува за 1,5 денари, цената на бензините не се менува, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 75,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 77,00 ден/лит. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 66,50 ден/лит.